• Infokommunikációs technológiák a közlekedés területén

Végleges program

2012. augusztus 29.

Konferencia nyitása

·    12:00-14:00 Regisztráció
·    14:00 A konferencia megnyitása. A konferencia elnöksége és díszvendégei üdvözlik a résztvevőket.

Elnökség:          Michelberger Pál egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az MMA elnöke

Rudas Imre egyetemi tanár, az MTA doktora, Óbudai Egyetem rektora

Péter Tamás műszaki tudomány kandidátusa, az MMA tagja, az IFFK 2012 elnöke

Barsiné Pataky Etelka, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke

Nemedy Ervin  főtanácsos, Budapest Főpolgármesteri Hivatal

Díszvendégek:   Mészáros György elnök, Nemzeti Innovációs Hivatal

Nikodémus Antal főosztályvezető, Nemzetgazdasági Minisztérium, Innovációs és K+F Főosztálya

Javier González Pareja ügyvezető igazagató, Robert Bosch Kft. a magyarországi Bosch csoport képviselője

Somodi László vezérigazgató helyettes, Budapesti Közlekedési Központ Zrt.

1. szekció: Plenáris előadások Stratégiai kérdések a járműipar és a felszíni közlekedés területén. Új gondolkodásmód, szemlélet váltás, az ipar és egyetemek/kutatóhelyek közötti nemzetközi együttműködés. Kutatóhelyek eredményei, mérnöki innovációs tevékenységek (új eljárások, technikák és technológiák bevezetése az egyes fejlesztési területeken).

Elnök: Nádai László PhD dékán, Óbudai Egyetem
·    14:30Nikodémus Antal(Nemzetgazdasági Minisztérium) – Kormányzati Innovációs és K+F stratégia a járműipar vonatkozásában (Paper 01)
·    14:50Javier González Pareja (Robert Bosch) – Robert Bosch eredmények a járműipar, a felszíni közlekedés, az intelligens rendszerek és a járműbiztonság területén
·    15:10Péter Tamás (BME) – Paradigmaváltás, amely elvezetett a globális közúti hálózat működésének leírásához és a dinamikus modell létrehozásához (Paper 03)
·    15:30Tánczos Lászlóné (MTA Közlekedéstudományi Bizottsága) – A jövő mobilitását szolgáló innovatív EU projektek (Paper 04)
·    15:50Rohács József (BME) – Sikeres EU projektek eredményei - radikálisan új technológiák fejlesztése (Paper 05)
·      16:10 - 16:30Kávészünet
Elnök: Kövesné Gilicze Éva egyetemi tanár, az MTA doktora
·    16:30Feigli Ferenc (FKF Zrt), Szalay Zsolt (BME), Kánya Zoltán (Inventure), – Tüzelőanyag-fogyasztás normázása üzem közbeni mérések alapján (Paper 06)
·    16:50 Domanovszky Henrik (Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület) – LNG szállítási és elosztási lánc előkészítő projekt (Paper 07)
·    17:10Pocsai Zsolt (Magyar Közút), Cserteg József (Magyar Közút), Szalay Zsolt (BME), Aradi Szilárd (BME) – A Magyar Közút flottamenedzsment rendszerének közbeszerzési módszertana (Paper 08)
Elnök: Tánczos Lászlóné egyetemi tanár, az MTA doktora
·    17:30 Kalincsák István, Szauter Ferenc, Nagy Vince (Széchenyi István Egyetem) – Komplex közlekedésbiztonsági rendszer a tehergépkocsik baleset-megelőzése tükrében (Paper 09)

Bemutató előadások a SIEMENS Zrt. támogatást elnyert hallgatói szakmai körök munkáiból.

·    17:50 Bede Zsuzsanna (Modern irányításelméleti és közlekedésmatematikai tehetséggondozó műhely BME) – A pályázatot elnyert kutató műhely diákkörének bemutatása(A kutatási munkát a SIEMENS Zrt. támogatta a Siemens és a BME ProProgressio Alapítvány együttműködésével, a hallgatói szakmai körök számára kiírt pályázat keretében):

·    18:00 Stróbl András, Péter Tamás, Fazekas Sándor (BME) – 3D modell nagyméretű hálózatokon, stratégiai zajtérkép készítéséhez  (Paper 10)
·    18:20 Nagy Dávid, Németh Balázs (BME) – Terepjáró vertikális modellezése és irányítástervezése korszerű módszerekkel (Paper 11)
·    18:40 Varga Balázs, Németh Balázs (BME) – Személygépjármű futómű modellezése újszerű felfüggesztés szabályozási rendszerek tervezéséhez  (Paper 12)
·    19:00 Mészáros György elnök úr, (Nemzeti Innovációs Hivatal) – Zárszó a Plenáris üléshez
·    Állófogadás

2012. augusztus 30.

2. szekció: Innováció a közúti hálózati folyamatok analízise és a fenntartható városi mobilitás területén

Elnök: Max Gyula, BME
·      09:00 Fazekas Sándor, Péter Tamás (BME) – 3D modellt alkalmazó szoftverfejlesztés kérdései a nagyméretű közlekedési hálózatokon (Paper 13)
·      09:20 Bede Zsuzsanna, Péter Tamás (BME) – Egy budapesti modell, a változtatható irányú forgalmi sávok alkalmazására, nagyméretű hálózatokon (Paper 14)
·      09:40 - 10:00Kávészünet