• Infokommunikációs technológiák a közlekedés területén

Végleges program

2013. augusztus 28.

Konferencia nyitása

·    12:00-14:00 Regisztráció
·    14:00 A konferencia megnyitása.

Elnökség:          Ginsztler János egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az MMA ügyvezető elnöke

Rudas Imre egyetemi tanár, az MTA doktora, Óbudai Egyetem rektora

Péter Tamás Műszaki tudomány kandidátusa, az MMA tagja, az IFFK 2013 elnöke

Díszvendégek:   Javier González Pareja General Manager Robert Bosch Hungary, Croatia, Slovenia, ügyvezető igazagató, Robert Bosch Kft.

Michelberger Pál egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az MMA elnöke

Tarlós István Budapest Főpolgármestere

A konferencia elnöksége és díszvendégei üdvözlik a résztvevőket

1. szekció: Plenáris előadások Stratégiai kérdések a városok fenntartása és a közlekedés területén. „Smarter Transport” kooperatív közlekedési rendszerek. Új gondolkodásmód és szemlélet váltás az ipar és egyetemek/kutatóhelyek közötti nemzetközi együttműködés. Kutatóhelyek eredményei. Mérnöki innovációs tevékenységek (új eljárások, technikák és technológiák bevezetése az egyes fejlesztési területeken).

Elnök: Nádai László PhD dékán, Óbudai Egyetem
·    14:30 Tánczos Lászlóné (MTA Közlekedéstudományi Bizottsága) – A városok fenntarthatóságát szolgáló közlekedési innovációk (Paper 01)
·    14:50 Péter Tamás (BME-SZE) – Közúti hálózati folyamatok kutatása és alkalmazási lehetőségek Győr város forgalmi modellezésénél (Paper 02)
·    15:10 Török Ádám (BME) – Egyéni gépjármű közlekedés CO2 kibocsátásának becslése (Paper 03)