2022. szeptember 21. XVI. IFFK 2022. Konferencia
Kovács Levente Rektor, Óbudai Egyetem
Varga István Dékán, BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar
Lakatos István Tanszékvezető, Széchenyi István Egyetem
Háry András Igazgató, ZalaZONE Ipari Park Zrt.
Vadvári Tibor Alpolgármester, Zalaegerszeg
Takács János az MMA főtitkára

Az IFFK Konferenciasorozat fővédnökei:
Palkovics László Miniszter, Technológiai és Ipari Minisztérium
Tarlós István Miniszterelnöki tanácsadó
Kovács Levente Egyetemi tanár, szakmai védnök, Óbudai Egyetem Rektora
  • A konferencia elnöksége üdvözli a Konferenciát

1. szekció: Plenáris előadások. Kutatási-fejlesztési területek: autonóm járművek technológiáinak tesztelési kihívásai a ZalaZONE környezetben. Önvezető környezetben fellépő kritikus közlekedési tervezési problémák. A járműveket érintő kihívások, a balesetek rekonstrukciója igazságügyi mérnöki szemszögből

• 14:20 Dr. Háry András, Pekk Letícia (ZalaZONE) Lehetséges válaszok az autonóm járművek technológiáinak tesztelési kihívásaira a ZalaZONE környezetben (Paper 01)
  • 14:40 Dr. habil. Kiss Gábor, Dr. Bakucz Péter, Dr. habil. Szeghegyi Ágnes, (OE) Lehetséges közlekedési helyzetek minimális számának meghatározása önvezető járművek tesztelése során a kritikus jelenségek felhasználásával (Paper 02)
  • 15:00 Ignácz Ferenc, Prof. Dr. Lakatos István (SZE) Future challenges in the reconstruction of traffic accidents involving self-driving vehicles and their further development from a forensic automotive engineering perspective (Paper 03)

2. szekció: Plenáris előadások. Kutatás – fejlesztés, a hálózati modellezés területén, gyalogos mozgáspálya meghatározása. Integrált intelligens jelzőlámpás és közvilágítási rendszer. Prediktív karbantartás