• Infokommunikációs technológiák a közlekedés területén

Végleges rogram

2014. augusztus 25.

Konferencia nyitása

• Elnökség:           Ginsztler János egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az MMA ügyvezető elnöke

Péter Tamás Műszaki tudomány kandidátusa, az MMA tagja, az IFFK 2014 elnöke

Ősz Rita nemzetközi rektorhelyettes, Óbudai Egyetem

Réger Mihály tudományos rektorhelyettes, Óbudai Egyetem

Gáti József kancellár, Óbudai Egyetem

Díszvendégek:   Tarlós István Budapest Főpolgármestere

Javier González Pareja Ügyvezető igazagató, Robert Bosch Kft.

Orbán József CNS igazgató, HungaroControl

• 14:10 Tarlós István Főpolgármester - Nyitóelőadását megtartja: Horváth Béla PhD Városüzemeltetési Főosztály vezetője (Paper 01)

• 1. szekció: Plenáris előadások Stratégiai kérdések a városok fenntartása és a közlekedés területén. „Smarter Transport” kooperatív közlekedési rendszerek. Új gondolkodásmód és szemlélet váltás az ipar és egyetemek/kutatóhelyek közötti nemzetközi együttműködés. Kutatóhelyek eredményei. Mérnöki innovációs tevékenységek (új eljárások, technikák és technológiák bevezetése az egyes fejlesztési területeken).

Elnök: Nádai László PhD rektorhelyettes, Óbudai Egyetem

• 14:30 Tánczos Lászlóné (MTA Közlekedéstudományi Bizottsága) - Intelligens városok közlekedése (Paper 02)
      • 14:50 Orbán József (HungaroControl) - A kutatás-fejlesztés, a mérnökképzés és a HungaroControl szinergiái a múltban és a jövőben (Paper 03)
      • 15:10 Konstantine A. Zudov, Victor V. Vyshinsky, Rohács József (BME) - Effects of atmospheric turbulence on UAV (Paper 04)