• Infokommunikációs technológiák a közlekedés területén

Végleges rogram

2015. október 15. IFFK 2015. Konferencia
Elnökség: Ginsztler János egyetemi tanár, az MTA rendes tagja, az MMA elnöke
Péter Tamás Műszaki tudomány kandidátusa, az MMA tagja, az IFFK 2015 elnöke
Takács János Műszaki tudomány kandidátusa, az MMA elnökségének tagja
Fodor János egyetemi tanár, rektor, Óbudai Egyetem
Monszpart Zsolt az Óbudai Egyetem kancellárja
Nádai László stratégiai rektorhelyettes, Óbudai Egyetem
Réger Mihály tudományos rektorhelyettes, Óbudai Egyetem
Gáti József intézményfejlesztési főigazgató, Óbudai Egyetem
Sidó Szabolcs vezérigazgató, Budapest Városigazgatósági Holding Zrt.
Orbán József CNS igazgató, HungaroControl
Vörös Attila tudományos igazgató, Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft.
Fővédnökök: Tarlós István Budapest Főpolgármestere
Javier González Pareja General Manager Robert Bosch Hungary, Croatia, Slovenia, ügyvezető igazgató, Robert Bosch Kft.
  • 13:10 Sidó Szabolcs vezérigazgató, (Budapest Városigazgatósági Holding Zrt.) - Nyitóelőadás (Paper 01)
1. szekció: Plenáris előadások Környezet – Biztonság - Stratégiai kérdések a fenntartható közlekedés területén: „Smarter Transport” kooperatív közlekedés, Új gondolkodásmód és szemléletváltás az ipar és egyetemek/kutatóhelyek közötti nemzetközi együttműködés terén. Kutatóhelyek eredményei. Mérnöki innovációs tevékenységek (új eljárások, technikák és technológiák bevezetése az egyes fejlesztési területeken).

Elnök: Takács János egyetemi tanár,BME-MMA
  • 13:40 Péter Tamás (BME) - GreenNet hibrid irányítás analízise a városi közlekedés légszennyezésének minimálására (Paper 02)
  • 14:00 Rohács, J., Rohács, D., Jankovics, I. (BME.) - Járművezetők szubjektív döntéseinek vizsgálata (Paper 03)
  • 14:20 Bera József, Pokorádi László (Óbudai Egyetem)- A légiközlekedés környezetbiztonsági hatásháromszög modellje (Paper 04)

Elnök: Rohács József egyetemi tanár,BME
  • 14:40 Számel Bence, Szabó Géza (BME) - Az időjárási körülmények figyelembe vétele a légiforgalmi szektorkapacitás irányítói munkaterhelés alapú számítása során (Paper 05)
  • 15:00 Kalincsák István, Pup Dániel, Fazekas Sándor, Szauter Ferenc, Bede Zsuzsanna (Széchenyi István Egyetem - BME) - A közlekedési balesetek prevenciója és elemzésének lehetőségei a nagyméretű közlekedési hálózatok vizsgálatának módszerével. (Paper 06)
  • 15:20 Lakatos István, Titrik Ádám (Széchenyi István Egyetem) - PET palackok paramétereinek vizsgálata a real-time alapú infokommunikációs hulladékgyűjtés hatékonyságának növeléséhez (Paper 07)
2. szekció:Paraméterek azonosítása, modellezés és innováció a gépjárművek és a közúti közlekedési hálózati folyamatok analízise területén.

Elnök: Kalincsák István tudományos főmunkatárs, Széchenyi István Egyetem
  • 16:00 Max Gyula (BME) - Gépjármű paraméterek azonosítása (Paper 08)
  • 16:20 Szauter Ferenc, Péter Tamás (Széchenyi István Egyetem, BME) - Komplex jármű-hálózat analízis (Paper 09)
  • 16:40 Kocsis Szürke Szabolcs, Dr. habil Lakatos István Ph.D. (Széchenyi István Egyetem) - Az elektromos járművekben használatos lítium-polimer akkumulátorok kisütés során fellépő hőmérsékleti hatások vizsgálata (Paper 10)
3. szekció:Innováció a légiforgalmi irányítási módszerek és a veszélycsökkentés területén.

Elnök: Pokorádi László egyetemi tanár,Óbudai Egyetem
  • 17:00 Orbán József (HungaroControl) - A drónveszély a közlekedésben. Alcím: A veszélycsökkentési módszerek kihívásai. (Paper 11)
  • 17:20 Madácsi Richárd, Baráth Márta(HungaroControl - BME) - A speciális térgeometriára támaszkodó „PointMerge” légiforgalmi irányítási módszer továbbfejlesztése (Paper 12)
  • 17:40 Számel Bence, Baranyi Edit, Szabó GézaBME) - Irányítói munkaterhelés alapú légiforgalmi szektorkapacitás számítás támogatása szimuláció segítségével (Paper 13)