Végleges program

Elnökség: Péter Tamás az MMA tagja, az IFFK 2016 elnöke
Takács János egyetemi tanár, az MMA főtitkára
Nádai László stratégiai rektorhelyettes, Óbudai Egyetem
Szalay-Bobrovniczky Alexandra Főpolgármester-helyettes asszony, Budapest Főváros Önkormányzata
Javier González Pareja General Manager Robert Bosch Hungary, Croatia, Slovenia, ügyvezető igazgató, Robert Bosch Kft.
Fővédnök: Tarlós István Budapest Főpolgármestere
Tasó László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár
Javier González Pareja General Manager Robert Bosch Hungary
  • 14:15 Szalay-Bobrovniczky Alexandra Főpolgármester-helyettes, (Budapest Főváros Önkormányzata) (Focusing 1)
  • 14:30 Javier González Pareja General Manager, (Robert Bosch Hungary) (Focusing 2)
1. szekció: Plenáris előadások. A hazai Egyetemek és Ipar kooperációi: Járműirányítás, autonóm járműfejlesztés, elektromos és pneumatikus járművek. Intelligens autóbuszok. Fenntartható járműgyártás. Szoftverfejlesztések. Környezettudatos tervezések. Smart City Technológiák. - Stratégiai kérdések a fenntartható közlekedés területén. Előrehaladás és szemléletváltás az ipar és egyetemei kutatóhelyek közöttii nemzetközi együttműködés terén. Mérnöki innovációs tevékenységek (új eljárások, technikák és technológiák bevezetése az egyes fejlesztési területeken).

Elnök: Takács János egyetemi tanár, BME-MMA
  • 14:50 Serrano Viktor (Robert Bosch Kft.) "Bosch steps towards Automated Driving in Hungary" (Paper 01)
  • 15:10 Sárközi György Tibor, Veres Mihály (Nemzeti Mobilfizetési Zrt.) Az adatvezérelt együttműködő közszolgáltatások fejlesztési lehetőségei és irányai a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. által kidolgozott Nemzeti Smart City Technológiai Platform alkalmazásával (Paper 02)
  • 15:30 Felde Imre, Pintér Gergő, Mezei Miklós, Bognár Gábor, Nádai László (OE) Tömeg mozgás elemzése mobil hálózati adatok alapján (Paper 03)

Elnök: Tánczos Katalin egyetemi tanár, BME
  • 15:50 Pokorádi László, Menyhárt József (OE) Elektromos jármű akkumulátorok paraméter-eltéréseinek fuzzy elemzése (Paper 04)
  • 16:10 Bolyki Ferenc (Aventics Hungary Kft.) Ipari pneumatika és pneumatikus járművek (Paper 05)

Elnök: Szabolcsi Róbert egyetemi tanár, Óbudai Egyetem
  • 16:50 Sárközi György Tibor, Szigeti Márk (ME-Evopro Group) Intelligens autóbuszok gyártmányfejlesztési szempontjai (Paper 06)
  • 16:20 Lukács Pál (Kecskeméti egyetem) Fenntartható járműgyártás a 21. században. Alcím: Elhasznált gépjárművek szerkezeti anyagainak anyagában és energetikailag történő újrahasznosítása (Paper 07)

2. Szekció: Előadások és bemutatók a hallgatói versenyekre készült tanulmányautókból az Óbudai Egyetem, Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki karán. (Az előadásokat követően az aulában történik a kiállított autók bemutatatása.)

Elnök: Pokorádi László egyetemi tanár, Óbudai Egyetem
  • 17:30 Szabolcsi Róbert, Márkos Szilárd, Böröczky Áron, Králik Vidor, Madarász Imre, Magnusz Márió, Mészáros Ábris, Mészáros Levente, Papp Gábor, Sift Alexandra (OE) - Autonóm jármű fejlesztése – egy sikeres projekt tapasztalatai (Paper 08)
  • 17:40 Kerekes Ferenc Attila, Nyári Péter, Szabó József Zoltán (OE) Környezettudatos tervezési gondolkodásmód és a környezetbarát technológiák mérnökképzésbe integrálása (Paper 09)
  • 17:50 Nyári Péter, Kerekes Ferenc Attila, Szabó József Zoltán (OE) Additív gyártástechnológiák alkalmazása, a környezettudatos prototípus gyártásban (Paper 10)